sąd

Wykaz Sądów Rejonowych rozpatrujących sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne w poszczególnych województwach.

Województwo dolnośląskie

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu

Rozpatruje sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Dzierżoniowie, Kłodzku, Świdnicy i Ząbkowicach Śląskich.

VI Wydział Gospodarczy, ul. Juliusza Słowackiego 10,11,11a, 58-300 Wałbrzych

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu

Rozpatruje sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych: w Miliczu, Oleśnicy, Oławie, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Trzebnicy, Wołowie, dla Wrocławia-Krzyków i dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu.

VIII Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych, ul. Poznańska 16, 53-630 Wroclaw

Sąd Rejonowy w Legnicy

 Rozpatruje  sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Głogowie, Jaworze, Lubinie i Złotoryi.

Sąd Rejonowy w Legnicy, V Wydział Gospodarczy, ul. Złotoryjska 19, 59-220 Legnica 

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Bolesławcu, Kamiennej Górze, Lubaniu, Lwówku Śląskim i Zgorzelcu. Miasto: Jelenia Góra  gminy: Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba, Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn i Starą Kamienicę

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, V Wydział Gospodarczy, ul. Bankowa 18, 58-500 Jelenia Góra.                         

Województwo kujawsko-pomorskie

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Inowrocławiu, Mogilnie, Nakle nad Notecią, Szubinie, Świeciu, Tucholi i Żninie.

XV Wydział Gospodarczy, ul. Grudziądzka 45, 85-130 Bydgoszcz

Sąd Rejonowy w Toruniu

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Brodnicy, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu, Wąbrzeźnie, Aleksandrowie Kujawskim, Lipnie, Radziejowie, Rypinie i we Włocławku.

V Wydział Gospodarczy, ul. Mickiewicza 10/16, 87-100 Toruń

Województwo lubuskie

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp.

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Międzyrzeczu, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich i Sulęcinie.

V Wydział Gospodarczy, ul. Chopina 52 bl.10 i 15, 66-400 Gorzów Wielkopolski

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych: w Krośnie Odrzańskim, Nowej Soli, Świebodzinie, we Wschowie, w Żaganiu i Żarach.

V Wydział Gospodarczy, Plac Słowiański 12, 65-069 Zielona Góra

Województwo łódzkie

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych: dla Łodzi-Widzewa w Łodzi, w Brzezinach, Kutnie, Łęczycy, Łowiczu, Pabianicach, Rawie Mazowieckiej, Skierniewicach, Zgierzu, Łasku, Sieradzu, Wieluniu i Zduńskiej Woli.

XIV Wydział Gospodarczy, ul. Pomorska 31, 90-928 Łódź

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Bełchatowie, Opocznie, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim.

V Wydział Gospodarczy, ul. Słowackiego 5, 97-300 Piotrków Trybunalski

Województwo lubelskie

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych: Lublin-Zachód w Lublinie, w Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Lubartowie, Opolu Lubelskim, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, we Włodawie, w Garwolinie, Łukowie, Mińsku Mazowieckim, Siedlcach, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie, Biłgoraju, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Tomaszowie Lubelskim i Zamościu.

IX Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych, ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 18, 21-040 Świdnik

Województwo małopolskie

Sąd Rejonowy dla Krakowa- Śródmieścia w Krakowie

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych: w Chrzanowie, dla Krakowa- Krowodrzy w Krakowie, dla Krakowa- Nowej Huty w Krakowie, dla Krakowa -Podgórza w Krakowie, w Miechowie, Myślenicach, Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej, Wadowicach, Wieliczce, Gorlicach, Limanowej, Nowym Sączu, Nowym Targu, Zakopanem, Bochni, Brzesku, Dąbrowie Tarnowskiej i Tarnowie.

VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, ul. Przy Rondzie 7, 31-547 Kraków

Województwo mazowieckie

Sąd Rejonowy w Płocku

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Ciechanowie, Gostyninie, Mławie, Płońsku, Sierpcu, Sochaczewie i Żyrardowie.

V Wydział Gospodarczy, ul. Tumska 4B, 09-404 Płock

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych: w Grodzisku Mazowieckim, Piasecznie, Pruszkowie, dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, dla Warszawy-Woli w Warszawie, dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie, w Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Otwocku, dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie, dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie i w Wołominie.

Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, ul. Czerniakowska 100A, 00-454 Warszawa

Sąd Rejonowy w Radomiu

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Grójcu, Kozienicach, Lipsku, Przysusze, Szydłowcu i Zwoleniu.

V Wydział Gospodarczy, ul. Struga 63, 26-600 Radom

Województwo opolskie

Sąd Rejonowy w Opolu

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Brzegu, Głubczycach, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku, Nysie, Oleśnie, Prudniku i Strzelcach Opolskich

Sekcja ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, ul. Ozimska 60a, 45-368 Opole

Województwo podkarpackie

Sąd Rejonowy w Rzeszowie

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Brzozowie, Jaśle, Krośnie, Lesku, Sanoku, Jarosławiu, Lubaczowie, Przemyślu, Przeworsku, Dębicy, Leżajsku, Łańcucie, Ropczycach, Strzyżowie, Kolbuszowej, Mielcu, Nisku, Stalowej Woli i Tarnobrzegu

V Wydział Gospodarczy, ul. Kustronia 4, 35-303 Rzeszów

Województwo podlaskie

Sąd Rejonowy w Białymstoku

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Bielsku Podlaskim, Sokółce, Grajewie, Łomży, Wysokiem Mazowieckiem, Zambrowie, Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnyszu, Pułtusku, Wyszkowie, Augustowie, Ełku, Olecku i Suwałkach

VIII Wydział Gospodarczy, ul.Mickiewicza 103, 15-950 Białystok

Województwo pomorskie

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych: Gdańsk-Południe w Gdańsku, w Gdyni, Kartuzach, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Wejherowie, Bytowie, Chojnicach, Człuchowie, Lęborku, Miastku i Słupsku.

VI Wydział Gospodarczy, ul. Piekarnicza 10, 80-126 Gdańsk

Województwo śląskie

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w Cieszynie i Żywcu

VI Wydział Gospodarczy, ul. Bogusławskiego 24, 43-300 Bielsko-Biała

Sąd Rejonowy w Gliwicach

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Jastrzębiu-Zdroju, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Tarnowskich Górach, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu i Żorach.

 XII Wydział Gospodarczy, ul. Powstańców Warszawy 23, 44-101 Gliwice

Sąd Rejonowy w Częstochowie

Sprawy gospodarcze, sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Lublińcu, Myszkowie i Zawierciu

VIII Wydział Gospodarczy, ul. Żwirki i Wigury 9/11, 42-217 Częstochowa

Sąd Rejonowy w Katowicach

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych: Katowice-Zachód w Katowicach, w Będzinie, Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Mikołowie, Mysłowicach, Pszczynie, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu i Tychach

X Wydział Gospodarczy, ul. Lompy 14, 40-040 Katowice

Województwo warmińsko-mazurski

Sąd Rejonowy w Elblągu

Sprawy gospodarcze oraz sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Braniewie, Działdowie, Iławie, Nowym Mieście Lubawskim i Ostródzie.

V Wydział Gospodarczy, ul. Płk. Dąbka 21, 82-300 Elbląg

Sąd Rejonowy w Olsztynie

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Bartoszycach, Biskupcu, Giżycku, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Nidzicy, Piszu i Szczytnie

V Wydział Gospodarczy, ul. Artyleryjska 3C, 10-165 Olsztyn

Województwo wielkopolskie

Sąd Rejonowy w Kaliszu

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Jarocinie, Kępnie, Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim, Ostrzeszowie i Pleszewie.

V Wydział Gospodarczy, ul. Adama Asnyka 56A, 62-800 Kalisz

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych: w Kole, Koninie, Słupcy, Turku, Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu, Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, w Chodzieży, Gnieźnie, Gostyniu, Grodzisku Wielkopolskim, Kościanie, Lesznie, Nowym Tomyślu, Obornikach, Pile, Rawiczu, Szamotułach, Śremie, Środzie Wielkopolskiej, Trzciance, Wągrowcu, Wolsztynie, we Wrześni i w Złotowie

XI Wydział Gospodarczy Do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, ul. Młyńska 1A, 61-729 Poznań

Województwo zachodnio-pomorskie

Sąd Rejonowy w Koszalinie

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Białogardzie, Drawsku Pomorskim, Kołobrzegu, Sławnie, Szczecinku i Wałczu

V Wydział Gospodarczy, ul. Grottgera 4, 75-950 Koszalin

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum 

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych: w Choszcznie, Goleniowie, Gryficach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Łobzie, Myśliborzu, Stargardzie, Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie i w Świnoujściu, 

XII Wydział Gospodarczy, ul. Narutowicza 19, 70-231 Szczecin

Województwo świętokrzyskie

Sąd Rejonowy w Kielcach

Sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne z obszaru właściwości sądów rejonowych w: Busku -Zdroju, Jędrzejowie, Końskich, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pińczowie, Sandomierzu, Skarżysku -Kamiennej, Starachowicach, Staszowie i we Włoszczowie. 

V Wydział Gospodarczy, ul. Warszawska 44, 25-312 Kielce

Źródło:  Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie przekazania niektórym sądom okręgowym i sądom rejonowym rozpoznawania spraw gospodarczych z obszarów właściwości innych sądów okręgowych i sądów rejonowych z dnia 7 października 2014 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. 1397)