W życiu niektórych z Nas zachodzą różne zmiany i sytuacje często od Nas niezależne. Psychika każdego człowieka jest jednak do pewnych granic wytrzymała. U każdego człowieka te granice są inne. Najczęściej w takich sytuacjach mamy obniżone dobre samopoczucie, doskwiera nam samotność, brak zrozumienia. Często czujemy się bezsilni i opadamy z sił witalnych. Pomimo bliskości innych osób nie potrafimy cieszyć się życiem. Jest to ogólnie pojęta depresja.

Sytuacje, które często doprowadzają Nas do depresji są od nas niezależne. Zaczynają im towarzyszyć problemy finansowe. W depresji często nie myślimy czy postępujemy słusznie chcąc ratować sytuacje bądź życie człowieka czy swoje zdrowie i naszych bliskich. Są też inne bodźce, które doprowadzają do depresji oraz zadłużania się. Szukamy różnego sposobu aby wyjść z takich problemów. Często jednak dostajemy informację, że „nie da się…”, „nie da rady”, „ta sytuacja jest beznadziejna”.

Upadłość konsumencka to jedno z wyjść z sytuacji, gdy problemy finansowe powstałe najczęściej w chorobie zaczynają Nas przerastać i stają się jedynym problemem, o którym nie potrafimy zapomnieć. Tym samym pogłębia się depresja, w której nie widzimy sensu życia i tego co robimy czy robiliśmy. Należy jak najszybciej udać się specjalisty oraz zainteresować się tematem upadłości.

Upadłość konsumencka jest ogłaszana w Sądzie Gospodarczym. Ogłoszona zostanie po przeanalizowaniu wniosku o upadłość przez Sędziego. Wniosek powinien oczywiście zwierać uzasadnienie, które ma poparcie w przepisach prawa upadłościowego. Nadrzędną wartością co do ogłoszenia upadłości wobec danej osoby są tak zwane względy humanitarne oraz względy słuszności. Od nich zależy decyzja Sędziego. Depresja jest jednym z takich względów. Są nimi również inne choroby często natury psychicznej j i fizycznej.

Depresja to nie koniec życia. To przykre doświadczenie ale i powód dla którego ogłaszana jest upadłość. Oczywiście musi być oczywista zależność. Jednak to lepiej oddać do przeanalizowania specjalistom.

Działamy Dalej to firma, która zajmuje się tym tematem od 1 stycznia 2015 roku odkąd weszły poprawki do ustawy. Prawo upadłościowe daje obecnie wiele możliwości. Cały proces jest nastawiony na umorzenie zobowiązań. Ustawa daje również wiele możliwości przy sprzedaży nieruchomości w tym procesie. Osoba z depresją, wobec której ogłoszono upadłość może oddłużyć się zgodnie z literą prawa. My piszemy wnioski o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jesteśmy przede wszystkim praktykami, którzy wzorują się na uzasadnieniach sądowych osób, wobec których ogłoszono upadłość. Jesteśmy praktykami ale również po prostu ludźmi. Słuchamy i rozumiemy.

Depresja jest silną chorobą, której wiele osób nie rozumie. Wiemy, że sądy biorą pod uwagę taką przesłankę jak depresja – choroba. Wiemy, że warto próbować. My wiemy, że chodzi o Twoje dalsze życie…..